Koniec zlotów Wörthersee. Zamiast tego Volkswagen zaprasza do Wolfsburga

przez Maciek Lubczyński

Legendarne zloty nad jeziorem Wörthersee dobiegły końca. Austriacka gmina poinformowała, że nie będzie gościć już żadnych dużych imprez motoryzacyjnych, ale Volkswagen nie pozostawił tego bez reakcji. GTI wraca do domu, do Wolfsburga.

Impreza GTI Treffen, znana również jako Wörthersee, była stałym punktem kalendarza miłośników tuningu Volkswagenów. Nad malowniczym jeziorem w austriackiej Karyntii, co roku odbywały się zloty goszczące setki tuningowanych Golfów, modeli z serii GTI, a czasem nawet prototypów, prezentowanych na oficjalnym stoisku Volkswagena. Czemu zloty nie będą się już odbywać w gminie Maria Worth?

Zloty nad jeziorem Wörthersee odwołane

Przez ostatnie lata, władze gminy odwoływały spotkania ze względu na pandemię, ale teraz powód jest zupełnie inny. Decyzja została podjęta ze względu na ekologię i troskę o środowisko. Władzom gminy nie jest po drodze z imprezą kojarzącą się z tuningiem, spalinami, starymi autami i całą otoczką, która im towarzyszy. Cóż, nie sposób zaprzeczyć – GTI Treffen z pewnością nie przyciągało zbyt wielu entuzjastów elektromobilności. Kultowa impreza, organizowana w Karyntii od 1982 roku dobiegła końca, ale spotkania mają trwać. Wszystko dzięki temu, jak na decyzję austriackiej gminy zareagował Volkswagen.

Wörthersee

GTI Treffen w Wolfsburgu

GTI wraca do domu – pod takim hasłem zostanie zorganizowane spotkanie w 2024 roku. Nowy format imprezy zastąpi to, co do tej pory organizowane było nad jeziorem Wörthersee.

Fani naszej marki i modeli GTI są dla Volkswagena niezwykle ważni. Dlatego bardzo cenimy sobie kontakty z nimi. (…) po tym jak GTI Treffen nad jeziorem Wörthersee zostało odwołane, zdecydowaliśmy się zaoferować społeczności fanów GTI nowy ‘dom’ dla tej imprezy – w Wolfsburgu. Planując ją, chcemy również wziąć pod uwagę pomysły fanów, ponieważ to przede wszystkim spotkanie dla nich. Zgodnie z tym, w nadchodzącym roku z pewnością będziemy mogli zaoferować sporo atrakcji i niespodzianek.

Imelda Labbe, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej marki Volkswagen Samochody Osobowe

Pierwszy zlot w 2024

Volkswagen postanowił kontynuować tę tradycję od przyszłego roku w Wolfsburgu. Tereny i infrastruktura w
Wolfsburgu oferują idealne warunki do przyjęcia dużej liczby gości wraz z ich pojazdami. Volkswagen przejął więc rolę organizatora i hosta, a to da marce jeszcze więcej swobody w kształtowaniu programu wydarzenia. Przypuszczam, że Volkswagen potraktuje wydarzenie również jako okazję do promocji elektromobilności. Czy zadziała tu reguła wzajemności, a miłośnicy GTI bardziej przychylnym okiem spojrzą na modele z serii GTX? Pożyjemy, zobaczymy.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności