Toyota troszczy się o kierowców i lodziarzy. Tak działają nowe systemy T-Mate

przez Jan Guss-Gasiński

Tak naprawdę Toyota troszczy się nie tylko o kierowców i lodziarzy, ale o wszystkich użytkowników dróg. Świadczy o tym rozwój zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i ich szerokie zastosowanie w całej gamie modelowej. Premiera Toyota T-Mate zbiega się z wprowadzeniem na rynek najnowszej generacji pakietu Toyota Safety Sense, zawierającego wiele innowacyjnych funkcji oraz udoskonaleń dotychczas znanych nam asystentów. Jak to wszystko działa?

Inżynierowie Toyoty od lat pracują nad zapewnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa w swoich pojazdach, opracowując nowe sposoby wykorzystania technologii, które pomagają w unikaniu wypadków i poprawiają ochronę kierowcy, pasażerów i innych użytkowników dróg. Sygnalizując kolejny etap rozwoju technologii bezpieczeństwa w samochodach, Japończycy przedstawiają Toyota T-Mate – to nowa nazwa dla wszystkich systemów bezpieczeństwa oraz wsparcia kierowcy. Wraz z tą premierą w autach marki debiutują nowi asystenci i zaktualizowane funkcje oraz bezprzewodowe aktualizacje.

Bez nazwy 1 0005 T Mate 1 0174 V03 0
Nowoczesne systemy potrafią zapakować pojazd równolegle bez pomocy kierowcy

Kolejny etap bezpieczeństwa

Toyota T-Mate zawiera pakiet Toyota Safety Sense oraz inne systemy bezpieczeństwa czynnego i automatycznego parkowania, które nie tylko ułatwiają prowadzenie, ale też chronią pasażerów i innych użytkowników dróg. Systemy oparte na technologiach monitorowania otoczenia ostrzegają kierowcę o potencjalnych zagrożeniach. Jeśli to konieczne, samoczynnie aktywują automatyczne hamowanie, skręcą kierownicą i ograniczą przyspieszanie, aby zminimalizować skutki wypadku lub całkowicie mu zapobiec.

Nowe funkcje

Po raz pierwszy w historii układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) otrzymuje funkcję ograniczenia przyspieszenia przy małej prędkości (Acceleration Suppression) i asystenta włączania się do ruchu na skrzyżowaniach (Intersection Cut-In Traffic Assist), a także ulepszoną funkcję wykrywania pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka (Oncoming Traffic Detection) i układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (Intersection Turn Assist). Na liście nowości znalazł się również system awaryjnego zatrzymania pojazdu (Emergency Driving Stop System).

Bez nazwy 1 0002 T Mate 1 0183 RT Pre Collision System RGB 3
Samochód zakomunikuje niebezpieczeństwo sygnałami dźwiękowymi lub komunikatami na ekranie

Aktualizowane na bieżąco

Co więcej, od teraz wszystkie samochody wyposażone w T-Mate będą otrzymywać zdalne aktualizacje przez internet bezprzewodowy. Oznacza to, że systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy w samochodach Toyoty będą przez całe życie pojazdu rozbudowywane o aktualizacje już posiadanych systemów oraz o nowe funkcje. W zależności jednak od modelu i wersji wyposażenia, zawartość pakietu T-Mate będzie się różnić. Nowa nazwa systemów bezpieczeństwa Toyota T-Mate będzie stopniowo wprowadzana na europejskie rynki razem z premierami nowych produktów.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności