Jak działa gwarancja Toyota Relax? Może objąć nawet 9-letnią Toyotę od Niemca

przez Maciek Lubczyński

Toyota proponuje gwarancję, dzięki której również używane auta tej marki stają się ciekawszą propozycją. Toyota Relax może objąć samochody sprowadzane zza granicy i takie, które nie były serwisowane w ASO. Jak to działa i czym różni się od „gwarancji” proponowanych w komisach?

Ogłoszenia handlarzy z podmiejskich komisów często zdobi zachęta w postaci „gwarancji”, ale w praktyce okazuje się, że z jej jakością i zakresem ochrony bywa różnie. Poszukiwania używanego auta, które nie zaskoczy kosztami napraw wcale nie są proste, bo w praktyce nawet mało awaryjne modele potrafią napsuć krwi, gdy dopadnie nas zwykły pech lub nieciekawa przeszłość samochodu da o sobie znać. Ciekawą propozycję dla klientów poszukujących auta używanego przygotowała Toyota. To program Toyota Relax, który jest realizowany w całej Europie. Działa trochę podobnie do rozwiązania, które proponuje Porsche (Gwarancja Porsche Approved), ale z oczywistych względów zainteresuje liczniejszą grupę odbiorców.

Jak działa Toyota Relax?

Przede wszystkim, jest to gwarancja oferowana przez producenta – to kluczowa różnica względem programów gwarancyjnych znanych z komisów. Usterka usuwana jest w ASO, przez wykwalifikowanych mechaników i z wykorzystaniem oryginalnych części. Do programu może dołączyć każda Toyota, która nie skończyła jeszcze 10 lat, a maksymalny przebieg dla auta objętego gwarancją to 185 000 km. Nie tylko auta kupione w Polsce mogą zostać nią objęte.

toyota relax v6

Toyota sprowadzona zza granicy też załapie się na gwarancję

Auta sprowadzane zza granicy również mogą być objęte programem gwarancyjnym. Toyoty pochodzące z dystrybucji europejskiej również można „zgłaszać” do udziału, a odbywa się to w bardzo prosty sposób. Należy umówić się na przegląd w ASO i zrealizować go w wariancie Relax. Oznacza to, że mechanicy przejrzą Toyotę od góry do dołu i voilà – auto objęte jest ochroną gwarancyjną, dla większości modeli trwającą 12 miesięcy lub przez 15 000 km, czyli przez jeden interwał serwisowy. Takimi przeglądami możemy przedłużać gwarancję aż do momentu, w którym auto osiągnie zakładany wiek (wspomniane wyżej 10 lat) lub przebieg 185 000 km. Te warunki dotyczą każdej Toyoty – również modeli dostawczych i tych z serii GR Sport.

Nie tylko serwisowane w ASO

Co istotne, rozwiązanie Toyoty może objąć również te auta, które autoryzowanego warsztatu nie widziały już od dawna. Kilkuletnie samochody serwisowane w niezależnych punktach również mogą trafić pod gwarancyjną opiekę. Toyota jest w tej kwestii pewna swego. Przewidziane jest również ubezpieczenie kosztów napraw za granicą. Dzięki temu, że program jest realizowany przez Toyota Motor Europe, obowiązuje on w całym regionie. Naprawa w razie potrzeby może zostać zrealizowana w dowolnym ASO w Europie, a w Polsce otrzymamy zwrot kosztów. Należy przedstawić odpowiedni dokument z wyszczególnionymi pozycjami i usługami, a pieniądze wrócą na nasze konto. Kosztów przedłużonych wakacji nikt nam nie zwróci, ale ochrona w takiej postaci i tak daje pewien spokój ducha.

Gwarancja Toyota Relax to unikalny w skali rynku program gwarancyjny. Na zaoferowanie tak korzystnych warunków gwarancyjnych pozwala nam jakość samochodów naszej marki. Chcemy Klientom marki Toyota zaoferować komfort użytkowania samochodów, bez względu na to, czy ich samochód oryginalnie pochodzi z polskiego salonu czy z innego europejskiego kraju. Ogromną zaletą programu jest jego prostota – wystarczy wykonać okresowy przegląd Relax, aby uzyskać gwarancję na cały interwał przeglądowy bez żadnych dodatkowych formalności

Robert Mularczyk, PR Senior Manager, Toyota & Lexus Central Europe.
Toyota Relax - gwarancja na auto używane

Producent obiecuje minimum formalności

Fakt, że auto zyskuje gwarancję automatycznie, po dokonaniu przeglądu w ASO zmniejsza ilość formalności i pozwala cieszyć się wygodą. Jak w przypadku każdej gwarancji, warto przyjrzeć się regulaminowi programu – również w przypadku Toyota Relax jest bowiem mowa o wyłączeniach i wyjątkach. Są to jednak przede wszystkim uszkodzenia mechaniczne, zarysowania lakieru, nieoryginalne części zamienne lub eksploatacyjne oraz „kosmetyczne” sprawy, które wynikają z wieloletniego użytkowania. Jeśli poprzedni właściciel uwielbiał jeździć na półsprzęgle albo niszczył amortyzatory nie zwracając uwagi na progi zwalniające, koszty wymiany odpowiednich części obciążą nas. Choć zasady gwarancji Toyota Relax nie są tożsame z podstawową, 3-letnią gwarancją fabryczną oferowaną na auto nowe, produkt z pewnością jest mocnym argumentem za modelami Toyoty, które pojawiają się na liście wyszukiwanych aut z drugiej ręki.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności