Toyota liderem polskiego rynku w pierwszym półroczu 2022 roku

przez Arek Jurczewski

Toyota sprzedała w pierwszym półroczu bieżącego roku blisko 38 tysięcy egzemplarzy aut osobowych. Które modele Toyoty polscy klienci wybierają najchętniej?

W przeliczeniu na procenty oznacza to udział w rynku na poziomie 17,9%. Toyota potwierdziła tym samym swoją pozycję na rynku lidera sprzedaży nowych samochodów osobowych, którą utrzymuje od 2,5 roku.

W pierwszej połowie 2022 roku zarejestrowanych zostało w Polsce dokładnie 37 934 aut japońskiego producenta. To ponad dwa razy więcej niż druga marka znajdująca się na podium.

Najczęściej wybierana Toyota?

Raczej bez zaskoczeń. Polscy kierowcy najczęściej decydują się na Corollę oraz Yarisa. Corolla w pierwszym półroczu 2022 roku zanotowała 10 896 rejestracji, a Toyota Yaris 6 220. Te dwa modele to na ten moment najczęściej wybierane samochody w Polsce. Na czwartym miejscu znalazła się Toyota RAV4, a na piątym Toyota C-HR. Ich wyniki to kolejno 6 163 i 5 543 rejestracji.

Nowe crossovery Toyoty odnoszą sukcesy

Toyota Aygo X zajęła drugie miejsce w swoim segmencie. W czerwcu zarejestrowane zostały 304 egzemplarze, a od startu sprzedaży, która ruszyła dwa miesiące temu, 729. Dodając do tego wynik wersji bez X otrzymujemy łącznie 1 297 zarejestrowanych w pierwszym półroczu tego roku samochodów marki Toyota z segmentu A.

W segmencie miejskich SUV-ów Yaris Cross spisuje się równie dobrze, co jej mniejsze rodzeństwo. W stosunku do miesiąca poprzedniego Yaris Cross wspiął się o jedno oczko w klasyfikacji generalnej i zajął drugą pozycję z liczbą 653 zarejestrowanych egzemplarzy w czerwcu.

Z kolei Toyota Highlander poradziła sobie odrobię gorzej. W czerwcu zajęła trzecie miejsce w segmencie dużych SUV-ów z wynikiem 153 zarejestrowanych sztuk. Od początku roku zarejestrowanych zostało 950 egzemplarzy, co pozwala na zachowanie ostatniej pozycji na podium w ujęciu półrocznym.

Samochody użytkowe również swoje ugrały

PROACE CITY zakończył pierwsze półrocze na pierwszym miejscu w segmencie kompaktowych VAN-ów. W kraju zarejestrowanych zostało 1 967 egzemplarzy tego modelu. Udział PROACE CITY w tynku wynosi w tym momencie aż 22,6 procent.

Z kolei PROACE w pierwszym półroczu okazał się drugim najpopularniejszym VAN-em średniej wielkości, którego zarejestrowano w 1 579 egzemplarzach. W czerwcu widać jednak delikatny spadek – zarejestrowano go w 204 egzemplarzach, co daje ostatnią pozycję na podium.

Z kolei Hilux zajął dla siebie blisko połowę segmentu, a dokładniej 44,2 procent. W przełożeniu na liczby mowa tu o 628 zarejestrowanych egzemplarzach od początku roku.

Toyota

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności