Toyota Highlander 2023, czyli odświeżona wersja 7-osobowego SUV-a bez przełomu

przez Arek Jurczewski

Toyota Highlander to największy hybrydowy SUV dostępny w gamie japońskiego producenta. Zadebiutował na rynkach Europy Zachodniej w 2021 roku. Poznaliśmy zmiany, które przyniesie w nim rok modelowy 2023.

Wielkiego przełomu nie będzie, ale rok modelowy 2023 przyniesie za sobą parę ciekawych udogodnień oraz nowe opcje stylistyczne zarówno nadwozia, jak i wnętrza.

Toyota Highlander MY2023

Toyota Highlander MY2023 – nowe opcje stylistyczne

Toyota Highlander z roku modelowego 2023 dostanie w konfiguratorze kilka nowych opcji stylistycznych.

Z zewnątrz klienci będą mogli zdecydować się na nowy kolor nadwozia. Jest to metalizowany lakier o nazwie Cypress Green. Jego wygląd możecie zobaczyć na fotografii powyżej. Oprócz tego klienci będą mogli zamówić lśniące, czarne, 20-calowe koła aluminiowe.

We wnętrzu pojawią się do wyboru dwie nowe skórzane tapicerki w kolorach beżu i karmelu.

Toyota Highlander MY2023 wnętrze

Toyota Highlander MY2023 – nowe technologie

Jednak zmiany wizualne to nie wszystko. Wyposażenie Highlandera w roku modelowym 2023 zostało wzbogacone o nowy system multimedialny Toyota Smar Connect. Działa on w oparciu o 12,3-calowy ekran dotykowy w rozdzielczości HD. Wbudowana aplikacja nawigacji udostępnia informacje o sytuacji na drogach w czasie rzeczywistym, a agent głosowy znacznie usprawnia obsługę systemu. Przy zakupie samochodu otrzymujemy zainstalowaną w module DCM kartę SIM, która posiada czteroletni pakiet danych. Nie ma więc potrzeby korzystania z pakietu mobilnego w naszym smartfonie, a cały system multimedialny i nawigacja będą bezproblemowo się aktualizowały.

Od wersji wyposażenia Prestige system nawigacji otrzymuje dodatkową funkcję, dzięki której może on działać w pełni offline. Umożliwia to planowanie traf w momencie, w którym nie mamy zasięgu. Oprócz tego system wyposażony jest w mapy miast 3D, rozpoznawanie znaków drogowych oraz informację o lokalizacji stacjonarnych fotoradarów.

Toyota Highlander MY2023 nowe technologie

W nowym systemie multimedialnym nie zabrakło również wsparcia dla urządzeń mobilnych. Apple CarPlay podłączymy bezprzewodowo, a w przypadku telefonów z Androidem i Android Auto konieczne będzie podłączenie przy użyciu przewodu. Przy użyciu aplikacji w smartfonie możemy m.in. zdalnie otworzyć lub zamknąć drzwi oraz włączyć światła awaryjne w celu łatwiejszej lokalizacji pojazdu na parkingu.

Wszystkie modele Toyoty Highlander wyposażone zostały w stację do ładowania bezprzewodowego.

Toyota Highlander MY2023 zegary

W Toyocie Highlander 20223 kompletnie zmieniona została tablica wskaźników. Od teraz jest ona w formie 12,3-calowego wyświetlacza, który Toyota nazywa mianem Digital Cockpit. Jest on łatwy w obsłudze, dzięki czemu pozwala na szybkie i intuicyjne przeglądanie kluczowych danych pojazdu bez rozpraszania uwagi kierowcy podczas jazdy. Wyświetlacz tworzy efekt trójwymiarowego, wklęsłego zestawu wskaźników, z grafiką, którą można dostosować do preferencji kierowcy, wybierając spośród czterech motywów stylistycznych: Casual, Smart, Tough i Sport.

Toyota Highlander MY2023 – cennik i zamówienia

Zamówienia na rok modelowy 2023 można już składać w polskich salonach japońskiego producenta. Pierwsze egzemplarze mają trafić na drogi na przełomie 2022 i 2023 roku. Po aktualny cennik odsyłamy do katalogu producenta.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności