Renault udaje, że wygląd nowego Espace to tajemnica, tymczasem znamy go od dawna

przez Maciek Lubczyński

Renault Espace szykuje się do debiutu. Wskrzeszenie marki kojarzącej się z rodzinnym minivanem (i może też trochę z 3-litrowym V6) przybierze tym razem nieco inną formę. Espace będzie SUV-em, którego wygląd tak naprawdę już znamy. Wystarczy spojrzeć na nowe Renault Austral.

Renault nie ma szczęścia do nazywania swoich modeli. Sukcesorem Laguny, której renoma pod koniec produkcji wcale nie była już taka zła, stał się Talisman, który doczekał się tylko jednego wcielenia. Renault Koleos pierwszej generacji został zastąpiony przez Renault Kadjar, bo Koleos urósł jak na drożdżach i przeniósł się o segment wyżej. Kadjar, po paru latach stażu zniknął z rynku, a w nowym wydaniu nazywa się Austral. W gamie miał pojawić się również Grand Austral czyli nieco dłuższa, 7-osobowa wersja SUV-a, którego już znamy. Wygląda na to, że zamiast Grand Australa na rynek wjedzie Espace. Francuzi sięgnęli do szuflady po nazwę, która nie zdążyła się jeszcze na dobre zakurzyć.

Nowe Renault Espace – wiemy, jak wygląda

Teraz Renault szykuje się do premiery nowego modelu i bawi się w teasery. Oczywiście, wygląd auta poznamy oficjalnie dopiero niebawem, ale nie jest tajemnicą, że nowe Renault Espace to niedoszły Grand Austral, czyli obecne już na rynku auto z odrobinę wydłużonym tylnym zwisem i (prawdopodobnie) powiększonym rozstawem osi. Od przodu, Espace 2023 będzie więc wyglądał tak:

Renault Austral przod

A od tyłu tak:

Renault Austral
Nie patrzcie na nazwę modelu, tak naprawdę to Espace

Nie mamy co prawda zdjęcia profilu, ale teaser zdradza, że prawdopodobnie jedyna różnica pojawi się za słupkiem C. Dobra wiadomość jest taka, że nowy Espace może ostatecznie mieć nieco lepsze proporcje niż Austral, który nie jest według mnie brzydkim samochodem, ale o kilka centymetrów większa długość wcale by mu nie zaszkodziła. Espace z dziwnej hybrydy SUV-a i minivana stanie się więc pełnoprawnym, dużym SUV-em, a Koleos zakończy swoją rynkową karierę.

Renualt Espace 2023 – co pod maską?

Nie powinniśmy się spodziewać rewolucji w gamie silnikowej. Nowego Espace będą najprawdopodobniej napędzać silniki, które znamy już z Renault Austral. W poprzedniej generacji Espace, pod maską pracowały jednostki diesla i benzynowe, a topowe warianty były całkiem mocne, bo 225-konne. Jeśli Renault nie zdecyduje się na wprowadzenie mocniejszego układu napędowego, Espace w nowej odsłonie będzie co najwyżej 200-konny, a największym motorem pod maską będzie turbodoładowane 1.3.

Nowe Renault Espace – kiedy premiera?

Ceny, wyposażenie, szczegóły, wymiary i rzecz jasna – wygląd, poznamy po premierze. Nowe Renault Espace zadebiutuje na dniach, bowiem producent mówi o początku wiosny 2023 roku.

1 komentarz

Esp4Rules 28 marca 2023 - 13:08

To już na pewno nie jest ESPACE ! To autko, to jakiś biedaczek. Ciasny jak norka myszy, nieustawne wnętrze, tylne taboreciki chyba dla ratlerków. Gdzie ta PRZESTRZEŃ?
Powinien się teraz nazywa étroitesse! I to logo trąci myszką.

Odpowiedz

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności