Pininfarina Battista pobiła dwa spektakularne rekordy. Z tym elektrykiem lepiej nie zadzierać

przez Jan Guss-Gasiński

Samochodami spalinowymi pobito już masę rekordów, jednak doszliśmy już do takiego momentu, gdzie podnoszenie poprzeczki wyżej jest nimi fizycznie niemożliwe. Tu do gry wchodzą auta elektryczne, wyposażone w silniki o mocy sięgającej nawet do 2000 KM – taką właśnie mocą dysponuje Pininfarina Battisa, która pobiła właśnie dwa spektakularne rekordy.

Włosi dopięli swego – chorwacki Rimac Nevera nie jest już najszybszym samochodem świata na dystansie 1/4 mili. W 2021 roku elektryczny hipersamochód ustanowił spektakularny rekord, pokonując nieco ponad 400 metrów w czasie 8,58 sekundy. Teraz Pininfarina Battista o mocy blisko 2000 KM, przy pomocy wyczynowych opon Michelin Pilot Sport Cup 2R, poprawiła ten wynik o 0,03 sekundy. Niby niewiele, ale jednak!

Pininfarina Battista pobiła tego dnia jeszcze inne rekordy

Podczas prób wykonywanych przy obecności dziennikarzy z magazynu „Autocar India”, na indyjskim torze Natrax, Pininfarina Battista pobiła jeszcze inne rekordy. Jeden dotyczy czasu, w jakim auto pokonało dystans 1/2 mili – nowy rekord świata wynosi 13,38 sekundy. Przy okazji udało się ustanowić nowy rekord maksymalnej prędkości lądowej na terenie kraju. Dziennikarka Renuka Kirpalani rozpędziła się do 358 km/h.

Z fabryki wyjedzie tylko 150 egzemplarzy

Pierwsze egzemplarze Pininfariny Battisty już niebawem trafią do klientów. Wyprodukowanych zostanie zaledwie 150 egzemplarzy, a każdy jeden będzie kosztował co najmniej 10 milionów złotych (2,25 mln dolarów). Możemy tylko pozazdrościć tym, którzy mają tak grube portfele!

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności