Nowy Opel Combo-e Cargo od 146 750 zł

przez Maciek Lubczyński

Elektryczny dostawczak jest już dostępny w salonach Opla. Ceny Combo-e Cargo startują z poziomu 146 750 zł brutto, a samochód jest dostępny w dwóch wersjach nadwozia. Jaki ma zasięg, jakie są jego osiągi i jak długo trwa ładowanie elektrycznego Opla?

Elektryfikacja w koncernie Stellantis nie zwalnia tempa. Opel to marka, która już za kilka lat ma się stać bezemisyjna, dlatego priorytetem są teraz nowe modele elektryczne. Nawet jeśli chodzi o auta, które znamy już od jakiegoś czasu. Tym razem silnik elektryczny trafił pod maskę Opla Combo, który w bezemisyjnej odmianie nazywa się Combo-e i oferuje prawie niezmienione walory praktyczne. Ładowność wynosi teraz 800 kg, czyli o około 200 kg mniej niż wcześniej. No, ale nie każdy będzie przecież woził kowadła, prawda?

Opel Combo-e Cargo – cena

Do rzeczy. Opel Combo-e Cargo kosztuje 146 750 zł brutto i jest to kwota nieco wyższa, niż w przypadku bliźniaczych Peugeota e-Partnera i Citroena ë-Berlingo. Ich ceny startują z poziomu 138 990 zł. Poza tą różnicą, w zasadzie wszystko wygląda tak samo. Oznacza to, że pod maską mamy elektryczny silnik o mocy 136 KM, który zapewnia przyspieszenie do setki w czasie 11,2 s. Zasięg wg normy WLTP wynosi 275 km i z doświadczenia wiemy już, że można go uzyskać nie tylko na pusto, ale i z ładunkiem.

11 Opel Combo e Cargo 514057 61829ec73453b
Opel Combo-e Cargo

Combo‑e Cargo jest dostępny w dwóch długościach nadwozia. Samochód w odmianie 4,40 m ma rozstaw osi 2785 mm i może przewozić przedmioty o długości do 3090 mm, przy przestrzeni ładunkowej do 3,8 m3. Przedłużona odmiana XL mierzy 4,75 m przy rozstawie osi 2975 mm i przestrzeni ładunkowej 4,4 m3, w której zmieszczą się przedmioty o długości do 3440 mm. Pozostałe parametry wyglądają dość obiecująco. Samochód może przewieźć do 800 kg ładunku i ma największy uciąg w swoim segmencie — może holować przyczepę o masie do 750 kg.

Jak długo trwa ładowanie?

Nie aż tak długo, jak myślicie. Możliwość szybkiego uzupełnienia energii będzie nieoceniona w samochodzie, który służy do ciężkiej pracy, a w przypadku Opla czynność ta zajmie około pół godziny. Konkretnie, naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW (brutto) w 80 procentach na publicznej stacji ładowania DC o mocy 100 kW zajmuje niespełna 30 minut.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności