Nissan Qashqai Black Edition. Cena i wyposażenie nowej limitowanej wersji

przez Maciek Lubczyński

Nissan Qashqai zyskał nową limitowaną wersję wyposażenia. W cenniku pojawił się wariant Black Edition, a na polski rynek przewidziano tylko 150 aut w tej specyfikacji. Co takiego wyróżnia nowego Qashqaia Black Edition?

Nissan przypomina o Qashqaiu komunikując nową limitowaną wersję wyposażenia, która od niedawna jest dostępna w konfiguratorze. 150 sztuk Qashqaia e-POWER Black Edition trafi do salonów już niebawem, a główne wyróżniki auta w specjalnej wersji to czarne akcenty nadwozia i wnętrza, a także dodatkowe wyposażenie „w cenie”. Na co mogą liczyć klienci, którzy wybiorą crossovera w wersji Black Edition?

Nissan Qashqai Black Edition

Limitowana edycja jest dostępna wyłącznie z hybrydowym układem e-POWER. Za napędzanie kół odpowiada tu wyłącznie silnik elektryczny, a 1.5-litrowa jednostka spalinowa jest tu obecna wyłącznie na potrzeby generowania prądu. O tym, jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce, pisałem w pełnym teście.

Nissan Qashqai Black Edition

Qashqai e‑POWER Black Edition, jak sugeruje nazwa, został wyposażony w kilka akcentów stylistycznych, utrzymanych w ciemnej tonacji. Czarny dach, ciemny grill i czarne, pięcioramienne felgi to kluczowe wyróżniki auta. Nissan chwali się, że limitowana edycja powstała we współpracy z projektantami z londyńskiego studia Nissan Design Europe, a czarne akcenty są szyte na miarę gustu europejskiego klienta. Nowy wariant jest standardowo oferowany w trzech opcjach kolorystycznych: białej (Pearl White) lub szarej (Ceramic Grey) z eleganckim czarnym dachem oraz czarnej (Black Metallic), łączonej z szarym dachem.

Nissan Qashqai Black Edition

W środku zmian nie ma zbyt wiele – Qashqai Black Edition otrzymał nakładki na progi z podświetlanym napisem „Qashqai” i ciemnoszarą podsufitkę.

Nissan Qashqai e-POWER Black Edition – cena i wyposażenie

Qashqai w limitowanej wersji nie jest wyspecyfikowany „pod korek”, bo pod względem standardowych elementów wyposażenia, plasuje się pośrodku stawki. Względem wersji N-Connecta, Qashqai Black Edition zyskał wspomniane już nakładki progowe i pakiet zimowy czyli podgrzewane fotele kierowcy i pasażera, a także podgrzewaną kierownicę i przednią szybę. Standardem są tu również cyfrowe zegary, system kamer 360 stopni czy LED-owe światła.

Nissan Qashqai e-POWER Black Edition został wyceniony na 180 050 zł. Dla porównania, wersja N-Connecta z tym samym silnikiem to wydatek 176 200 zł, a bogatszy wariant Tekna kosztuje 192 950 zł.

Pierwsze sztuki Qashqaia w opisanej wersji trafią do klientów niebawem, bo już w sierpniu tego roku.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności