Wiatr we włosach z przerwami na ładowanie. Debiutuje limitowany MINI Cooper SE Cabrio

przez Jan Guss-Gasiński

Elektryczny MINI Cooper SE od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Z tego też tytułu przed nadchodzącym latem do oferty dołączy odmiana Cabrio. Zainteresowani będą musieli się jednak pośpieszyć, bowiem będzie to mocno limitowana seria – powstanie zaledwie 999 numerowanych egzemplarzy.

Moda na elektryki trwa w najlepsze. Coraz więcej osób decyduje się na bezemisyjne auta, mimo faktu, że życie z nimi w Polsce jest trudniejsze niż na zachodzie Starego Kontynentu. Chcąc zaspokoić potrzeby wielu klientów, producenci oferują elektryki już w niemal każdym segmencie – są mieszczuchy, kompakty, SUV-y, sportowe, a teraz także kabrio! MINI Cooper SE Cabrio będzie oferowany w bardzo limitowanym nakładzie – do sprzedaży w kwietniu 2023 roku trafi tylko 999 egzemplarzy.

MINI Cooper SE Cabrio 2023

Wiatr we włosach z przerwami na ładowanie

MINI Cooper SE Cabrio jest napędzany jednym silnikiem elektrycznym o mocy 184 KM i 270 Nm, który pozwala na osiągnięcie pierwszej „setki” w 7,3 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie do 150 km/h. Samochód jest zasilany przez litowo-jonowy akumulator o pojemności 32,6 kWh (28,9 kWh netto), który pozwala na przejechanie ok. 200 kilometrów (wg. cyklu WLTP). Auto można ładować prądem zmiennym o mocy do 11 kW (Type 2) lub prądem stałym o mocy do 49 kW (CCS). Naładowanie baterii od 10 do 80 proc. powinno potrwać niecałe 30 minut.

Trzy lata temu wprowadziliśmy na rynek w pełni elektryczne MINI Cooper SE, a dziś co piąte MINI sprzedawane w Europie to MINI z napędem elektrycznym. Ten sukces zainspirował nas do wyprodukowania w ciągu kilku miesięcy małej serii MINI Cooper SE Cabrio. Cieszę się, że możemy zaoferować 999 klientom MINI niezwykłe i ekskluzywne gokartowe wrażenia z jazdy z otwartym dachem

Stefanie Wurst, szefowa marki MINI

Limitowany i bogato wyposażony

Ponieważ do sprzedaży trafi tylko 999 ponumerowanych egzemplarzy, producent zadbał, żeby każdy był sowicie wyposażony już w standardzie. Na pokładzie znajdziemy nowoczesny kokpit z nową wersją systemu multimedialnego, ogrzewane fotele sportowe, wielofunkcyjna kierownica sportowa obitą skórą Nappa i panele dekoracyjne Piano Black.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności