Lamborghini dalej na fali. Rekordowe półrocze dzięki Urusowi

przez Maciek Lubczyński

Włoska marka nie może nacieszyć się swoją dojną krową i odnotowuje kolejny rekord. Lamborghini Urus i Huracan „wykręcają” wyniki sprzedaży, o których jeszcze kilka lat temu zarząd w Sant’Agata Bolognese mógłby co najwyżej pomarzyć.

Pierwsze pół roku przyniosło kolejny rekord. Automobili Lamborghini ponownie odnotowało wyjątkowe wyniki pod względem sprzedaży, obrotów i rentowności. Nie jest tajemnicą, że za rekordy odpowiada przede wszystkim Urus, choć Włosi chwalą się również dobrą sprzedażą modelu Huracán. To właśnie te dwa auta spod znaku byka odegrały kluczową rolę w osiągnięciu światowych dostaw na poziomie 5 341 egzemplarzy. – to aż o 4,9% więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Finanse Lamborghini lepsze niż kiedykolwiek

Jak czytamy w informacji prasowej, firma odnotowała również wzrost przychodów, które wyniosły do 1 421 mln euro, co stanowi poprawę o 6,7% w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku. Zysk operacyjny zwiększył się z kolei o 7,2% do rekordowych 456 mln euro w stosunku do 425 mln euro w 2022 roku. W rezultacie wskaźnik zysku ze sprzedaży (RoS) wzrósł do 32,1%.

Lamborghini Revuelto 1

Lamborghini z rekordowymi wynikami

W pierwszej połowie 2023 roku rozkład sprzedaży samochodów Lamborghini nie przyniósł specjalnych niespodzianek. Regiony EMEA, obie Ameryki oraz obszary Azji i Pacyfiku odebrały odpowiednio 2285, 1857 i 1199 luksusowych pojazdów marki. Pod względem poszczególnych rynków, najwięcej samochodów dostarczono do Stanów Zjednoczonych (1625), a następnie do Wielkiej Brytanii (514), Niemiec (511), Chin kontynentalnych, Hongkongu i Makau (450), Japonii (280) oraz Włoch (270).

Wszystko to miało miejsce w roku, który możemy uznać za wyjątkowy dla Lamborghini. Oprócz obchodów 60. rocznicy założenia firmy mieliśmy także debiut Lamborghini Revuelto, pierwszego hybrydowego samochodu w naszej historii oraz prezentację modelu SC63, najbardziej zaawansowanego samochodu wyścigowego marki, który jest wynikiem wdrażania strategii „Direzione Cor Tauri”, dążącej do pełnej elektryfikacji naszej gamy

Stephan Winkelmann, przewodniczący i dyrektor generalny Automobili Lamborghini.

Nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić. Włoska marka jest na fali już od pewnego czasu. Choć to Urus pozostanie najbardziej wolumenowym modelem marki, po zaprezentowane niedawno Lamborghini Revuelto ustawiła się już długa kolejka. Obecnie zamównienia obejmują już ponad 2 lata produkcji.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności