Volkswagen stawia na kampery. W 2023 wynajmiesz i przetestujesz Californię w California Center

przez Maciek Lubczyński

Volkswagen Samochody Dostawcze widzi potencjał w kamperach i uruchamia nowy projekt. California Center to punkty dealerskie, w których kupisz, przetestujesz lub wynajmiesz dom na kołach, a w wyborze odpowiedniego pojazdu pomogą pasjonaci karawaningu i eksperci w branży, która wskutek pandemii zyskała na popularności.

Wakacje w kamperze nie są dla każdego, ale z roku na rok przybywa tych, którzy zamiast hotelowego apartamentu wolą własne cztery koła i wolność, jaką daje kamper. Volkswagen czai się na swój kawałek tortu, a w pozyskiwaniu klientów mają pomóc California Center – punkty dealerskie skupione w 100% na kamperach. Nie chodzi tylko o sprzedaż. Jak zdradził nam szef marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Piotr Łakomy, w nowych punktach będzie można przetestować i wynająć kampera, a także uzyskać doradztwo od prawdziwych branżowych ekspertów i pasjonatów.

Kampery oczkiem w głowie Volkswagena

W kamperowej ofercie marki są obecnie trzy modele. Caddy California, California 6.1 oraz Grand California. Z czasem, do oferty dołączy ID.Buzz California (mówi się o premierze w 2025 roku), a Volkswagen liczy, że utrzyma pozycję lidera na rynku gotowych, zabudowanych modeli kempingowych, bo na tę chwilę, żaden inny producent nie ma oferty fabrycznie zabudowanych kamperów.

Volkswagen Grand California

California Center to krok, który ma na celu przyciągnąć nowych klientów, ale i te osoby, które z karawaningiem od lat są za pan brat. Główne założenia nowych stacji dealerskich to dostępność aut od ręki i wybór gotowych konfiguracji, możliwość jazdy testowej, a także szeroka oferta kempingowych akcesoriów i niezbędnych gadżetów. W skrócie – prosto od dealera można będzie pojechać na kemping lub dla tych, którzy wolą nocować „na dziko” – po prostu przed siebie.

Wynajmij lub kup

Ci, którzy zaczynają przygodę z karawaninigiem lub myślą o zmianie kampera na nowy model, mogą skorzystać z opcji wynajmu auta na kilka dni. Park samochodów dealerskich będzie również służył zaspokojeniu potrzeb na auta zastępcze. Klienci, którzy przyjadą do serwisu ze swoją Californią, nie będą musieli rezygnować z urlopowych planów i choć wiadomo, że „to nie to samo co swoim”, to oferta aut zastępczych może uratować niejedne wakacje.

Volkswagen Grand California

California Center w Polsce

W Polsce działają obecnie 3 punkty California Center. Wszystkie znajdują się nieprzypadkowej osi północ-południe – są to stacje w Gdańsku, Piotrkowie Trybunalskim i Wieliczce. Dalsze plany rozwoju sieci będą zależne od tego, czy wzrostowy trend na rynku kamperów utrzyma się w ciągu najbliższych lat.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności