Ford Bronco wjeżdża do Europy, ale powoli

przez Arek Jurczewski

Jak informuje Ford Polska – Ford Bronco pojawi się na wybranych rynkach europejskich pod koniec 2023 roku w limitowanej liczbie egzemplarzy. Nie wiadomo na ten moment, czy trafi on również do Polski.

Ford Bronco to bez wątpienia legenda amerykańskiej motoryzacji. Za jego doskonałymi właściwościami terenowymi stoi nie tylko napęd 4×4, zawieszenie terenowe, pakiet Trail Toolbox , ale również układ Terrain Management System™ . Wspomniany system pozwala na wybieranie trybu jazdy z aż 7 dostępnych opcji.

Stylistyka nadwozia oraz wystrój wnętrza najnowszej generacji Forda Bronco nieprzerwanie nawiązują do stylu pierwszego Bronco, którego debiut na rynku amerykańskim nastąpił w roku 1966.

Ford Bronco USA

Ford Bronco jest gotowy na współpracę z wieloma akcesoriami

Jak przystało na auto wyprawowe, Ford Bronco obecnej generacji przystosowany został do współpracy z wieloma akcesoriami. Znajdziemy w nim między innymi zdejmowane panele, zintegrowane punkty montażowe do akcesoriów oraz standardowe materiały ułatwiające utrzymanie wnętrza w czystości. Nabywcy Forda Bronco mogą wybierać z szerokiej gamy akcesoriów Forda. Wszystkie z nich zostały zaprojektowane z myślą o bezproblemowym montażu i indywidualizacji. Jakie to akcesoria? Mowa tutaj m.in. o: belkach oświetleniowych na dach, reflektorach na słupku A, bocznej markizie, namiotach dachowych czy uchwytach na sprzęt sportowy.

Ford Bronco z kajakami

Ford Bronco jest twardy jak skała

Zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Materiały użyte w produkcji Forda Bronco zostały dobrane tak, aby sprostać ciężkim warunkom, w jakich przyjdzie im pracować. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby być jak najbardziej użytecznym. Nie zabraknie w nim uchwytów do trzymania się podczas jazdy terenowej, ale również ładowarki indukcyjnej, która w dzisiejszych czasach jest swoistym must have. Powierzchnię deski rozdzielczej można wycierać, a fizyczne przełączniki w kabinie są uszczelnione silikonem i wyposażone w gumowe punkty dotykowe, co chroni je przed błotem, piaskiem i wodą, a także ułatwia ich czyszczenie bez ryzyka uszkodzenia.

Mamy też dobrą wiadomość dla YouTuberów oraz osób uwielbiających uwieczniać swoje podróże. Ford Bronco na szczycie deski rozdzielczej posiada punkty mocowania, dzięki którym klienci mogą zamontować i podłączyć na czas jazdy swoje aparaty fotograficzne lub telefony komórkowe dysponujące odpowiednimi złączami zasilania: 12 V i USB.

Ford Bronco na pustyni

„Bronco to najsolidniejszy i najbardziej wszechstronny samochód terenowy Forda, a nowa generacja może stać się nową ikoną off-roadu, łącząc DNA pierwszej generacji z najnowszymi systemami użytecznymi w terenie i z szeroką gamą akcesoriów. […] Po ogromnym sukcesie nowego Bronco w USA cieszymy się, że możemy przynieść trochę ducha przygody naszym klientom w Europie.”

 Matthias Tonn, główny inżynier, Import Vehicles, Ford of Europe
Ford Bronco w nocy

Czy Ford Bronco pojawi się w polskiej dystrybucji?

Na ten moment niestety nie wiadomo. Wiemy tylko, że na rynkach europejskich pojawi się limitowana liczba sztuk Forda Bronco. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki i czekać na oficjalne stanowisko Ford Polska.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności