Fordy teraz z dłuższą gwarancją. Jakie modele zyskają 4-letnią ochronę?

przez Maciek Lubczyński

Dwuletnia gwarancja to za mało? Ford przygotował ofertę dla tych, którym zależy na lepszych warunkach fabrycznej gwarancji. Ford Puma, Kuga i Focus są teraz dostępne z 4-letnią ochroną Ford Protect w cenie auta.

Gwarancja Ford Protect w cenie auta. Taką ofertę przygotował polski importer Forda, a objęte zostały nią modele Puma, Kuga i Focus. Jaki jest zakres ochrony w porównaniu do podstawowej, dwuletniej gwarancji?

Fordy z 4-letnią gwarancją

Programem Ford Protect zostały objęte silnik wraz z osprzętem, skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu, układ kierowniczy, układ hamulcowy (z wyłączeniem tarcz, klocków i elementów ciernych), ogrzewanie i klimatyzacja, system poduszek powietrznych, fabryczne nagłośnienie oraz instalacja elektryczna. Zakres jest więc spory, choć podstawowa, dwuletnia gwarancja obejmuje jeszcze nieco szerszy pakiet. Stanowi ona bowiem pakiet świadczeń obejmujący gwarancję podstawową, ochronę assistance, gwarancję na powłokę lakierniczą oraz gwarancję na perforację korozyjną.

Ford Focus - 4-letnia gwarancja

Nie tylko gwarancja, ale i przeglądy

Oferowana w cenie zakupu wyżej wymienionych modeli gwarancja to również dodatkowe korzyści. Ochrona obejmuje również Kontrakt Serwisowy na 4 lata lub 80 tys. km, co oznacza, że w cenie pojazdu zawarte są przeglądy okresowe w liczbie zgodnej z harmonogramem przeglądowym danego modelu na okres do 4 lat lub 80 tys. km w zależności od tego, który z tych warunków zostanie spełniony jako pierwszy. Kontrakt Serwisowy obejmuje czynności serwisowe oraz wymianę części zamiennych, które są wyszczególnione w karcie przeglądu pojazdu, co w dużym skrócie oznacza spokój dla właściciela i „dojeżdżenie” do końca przeciętnego leasingu lub wynajmu bez ponoszenia kosztów serwisowania. Brzmi nieźle.

Rozszerzona gwarancja Forda

Przedłużenie gwarancji w cenie to nie pierwszy taki ruch Forda. Od lutego tego roku, marka proponuje również dodatkową ochronę dla Forda Mustanga Mach-E. Przy zakupie Mustanga Mach-E, nabywca otrzymuje wliczony w cenę pakiet ochrony pogwarancyjnej, która trwa przez 8 lat lub 160 tys. km przebiegu. Ma ona zakres podobny do tego, który Ford proponuje w konwencjonalnie napędzanych modelach. Gwarancja obejmuje m.in. układ przeniesienia napędu, układ kierowniczy, układ hamulcowy (z wyłączeniem tarcz, klocków i elementów ciernych), klimatyzację, ogrzewanie, system audio Forda, system poduszek powietrznych, gniazdo ładowania i wiązki wysokonapięciowej, moduł sterujący ładowaniem DC i całą instalację elektryczną.

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności