Dacia Jogger Hybrid nie dla Polaka? To nasza wina, bo wolimy oszczędzać z instalacją LPG

przez Jan Guss-Gasiński

Słowo się rzekło – póki co nowa Dacia Jogger Hybrid ze skrzynią automatyczną nie zawita do polskich salonów. Kto jest temu winny? Oczywiście Polacy! Zainteresowanie wersją z fabryczną instalacją LPG jest tak duże, że zelektryfikowany wariant nie miałby szans jej wygryźć.

Podczas prasowego spotkania z mediami polscy przedstawiciele marki Dacia pochwalili się wynikami sprzedaży, podzielili się planami na najbliższy rok, a także odpowiadali na nurtujące gości pytania. Jedno z nich dotyczyło debiutu nowej, niskoemisyjnej odmiany budżetowego kombi. Dacia Jogger Hybrid została bowiem zaprezentowana światu jesienią ubiegłego roku, wobec czego pierwsze egzemplarze powinny pojawić się na ulicach lada moment. Tak też się stanie, ale niestety nie w Polsce. Dlaczego hybrydowy Jogger nie pojawi się w polskiej ofercie? Przedstawiciele marki wyjaśnili to w kilku słowach:

Dacia Jogger Hybrid
Dacia Jogger Hybrid (już z nowym logo)

Polacy wolą oszczędzać z instalacją LPG

I trudno im się dziwić, ponieważ w ciągu ostatniego roku ceny paliwa szalały i momentami sięgały nawet do 8 zł za litr bezołowiowej. Sytuacja na rynku sprawiła, że Dacia Jogger, czyli najtańszy 7-osobowy samochód na świecie, w mgnieniu oka stała się hitem sprzedaży. Mowa tu zwłaszcza o wersji z fabryczną instalacją LPG, która jest napędzana przez 100-konny motor benzynowy ECO-G, domyślnie sparowany z 6-biegową skrzynią manualną.

Zdaniem importera wprowadzenie na rynek odmiany hybrydowej nie ma większego sensu, kiedy Polacy wolą kupić tańszą i bardziej oszczędną wersję na gaz. Kolejną zaletą tej wersji jest fakt, że na pełnych zbiornikach potrafi przejechać blisko 1000 kilometrów. Z drugiej zaś strony auto nie dysponuje zbyt dużą mocą, a pierwsza „setka” pojawia się na liczniku po ok. 13 sekundach. Dodatkowo samochodu nie można zamówić z automatyczną skrzynią – ta występuje dopiero w mocniejszym (140 KM) wariancie hybrydowym.

Wersja/SilnikEssentialExpressionSL ExtremeSL Extreme+
5 os. ECO-G (100 KM)77 300 zł86 050 zł90 600 zł
5 os. TCe (110 KM)87 850 zł92 400 zł
7 os. ECO-G (100 KM)81 800 zł90 550 zł95 100 zł101 200 zł
7 os. TCe (110 KM)92 350 zł96 900 zł103 700 zł
podane ceny obowiązują od początku stycznia br.

Dacia Jogger Hybrid może zadebiutować w 2024 roku

Wprowadzenie na polski rynek hybrydowej Dacii Jogger zostanie odłożone na później. Istnieje szansa, że rynkowego debiutu doczekamy się w 2024 roku, jednak na razie to nic pewnego. Więcej o wynikach sprzedażowych za 2022 rok, jak i planach rumuńskiej marki na najbliższe miesiące, przeczytacie TUTAJ.

Tak Dacia Jogger ECO-G przyspiesza od 0 do 100 km/h

Skomentuj

Scrolluj dalej, tam czeka na Ciebie następny wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności